Články


Hyundai představil prodloužené Santa Fe a koncept kabrioletu Veloster

2013-01-26 Přečteno: 1 101x

Korejský Hyundai v nedávné době představil dva modely: jednak novou verzi modelu Santa Fe s prodlouženým rozvorem a šesti až sedmi sedadly ve třech řadách. Druhou novinkou je studie kabrioletu Veloster.

Šestimístné až sedmimístné Santa Fe se od pětimístného modelu liší přidanou třetí řadou sedadel. Ve druhé řadě mohou být dvě, případně tři sedadla dělená v poměru 40:20:40.

Nová prodloužená verze Santa Fe má rozvor náprav 2800 mm, což je o 100 mm více než u pětimístného modelu; celková délka vzrostla o 215 mm na 4905 mm, zatímco vnější šířka se zvětšila jen o 5 mm (na 1885 mm). Větší Santa Fe je s celkovou výškou 1690 mm také o 10 mm vyšší než pětimístná verze.

Nový model má i několik designových odlišností: šestiúhelníková maska chladiče je širší a je opatřena lištou; větší jsou přední mlhové světlomety. Jiný je i tvar bočních oken.

Verze s prodlouženým rozvorem má v nabídce zatím jediný motor - benzínové GDI s obsahem 3,3 litru, který poskytuje nejvyšší výkon 216 kW (294 k) a maximální točivý moment 341 Nm. Později, pokud se větší Santa Fe bude dovážet do Evropy, budou v nabídce patrně i naftové motory.

Ke konceptu Veloster C3 Roll Top Hyundai neřekl prakticky nic. Jedna věc je však jistá: veloster se této karosářské verze pravděpodobně dočká. Koncept totiž působí ve většině ohledů velmi „sériově“.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Hyundai Santa Fe

Toto je článek o modelu Hyundai Santa Fe

Hyundai odhalil nové Santa Fe

Hyundai uveřejnil první fotografie nové generace středně velkého SUV Santa Fe, které je na trhu již od roku 2007. Novinka se ve světové premiéře ukáže v dubnu na newyorském autosalonu.

Hyundai tvrdí, že pro novou generaci svého středně velkého SUV bude používat název Santa Fe, a to i na evropských tr...


Články