Články


Hyundai odhalil nové Santa Fe

2012-03-26 Přečteno: 1 760x

Hyundai uveřejnil první fotografie nové generace středně velkého SUV Santa Fe, které je na trhu již od roku 2007. Novinka se ve světové premiéře ukáže v dubnu na newyorském autosalonu.

Hyundai tvrdí, že pro novou generaci svého středně velkého SUV bude používat název Santa Fe, a to i na evropských trzích. Je to zvláštní, protože v Evropě korejská automobilka používá označení ix35 (kompaktní SUV) a ix55 pro svůj největší sportovně-užitkový model.

Nové Santa Fe bude mít světovou premiéru začátkem dubna na mezinárodním autosalonu v New Yorku. Design jak vidno z prvních fotografií zapadá do rodiny „fluidních“ tvarů současných vozů Hyundai. Typickým prvkem je šestiúhelníková maska chladiče.

Technické podrobnosti zatím nejsou známé, neoficiálně se hovoří o novém čtyřválcovém, 2,2litrovém turbodieselu s výkonem 225 koní a mohutnými 500 Nm točivého momentu.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Hyundai Santa Fe

Toto je článek o modelu Hyundai Santa Fe

Hyundai představil prodloužené Santa Fe a koncept kabrioletu Veloster

Korejský Hyundai v nedávné době představil dva modely: jednak novou verzi modelu Santa Fe s prodlouženým rozvorem a šesti až sedmi sedadly ve třech řadách. Druhou novinkou je studie kabrioletu Veloster.

Šestimístné až sedmimístné Santa Fe se od pětimístného modelu liší přidanou třetí řadou sedadel. Ve druhé řadě mohou být dvě, případně tři sedadla dělená v poměru 40:20:40.

Nová prodloužená verze...


Články