Články


Hyundai Elantra překonala hranici deseti milionů prodaných vozů

2014-12-02 Přečteno: 974x

3.11.2014

Od roku 1990, kdy model Hyundai Elantra vstoupil na trh, bylo prodáno deset milionů vozů. To znamená v průměru 420 tisíc aut ročně, 1.100 každý den. Hyundai Elantra, na některých trzích označovaná jako Avante, se stala jedním z deseti nejprodávanějších vozů historie automobilového průmyslu.

Dosažení tohoto historického milníku je důkazem, že Elantra má výdrž a kvalitu provázenou atraktivním designem, funkčností a výkonem ve své třídě," řekl Tak Uk Im, výkonný ředitel Hyundai Motor. „Ukazuje to také naši schopnost rychle se přizpůsobit měnící se preferenci spotřebitelů a nadále rozvíjet segment kompaktních vozů s výbavou kdysi vyhrazenou jen pro luxusní vozidla."

Pátá generace modelu Elantra je stále vyhledávaným vozem ve vysoce konkurenčním segmentu kompaktních vozů. Během svého působení na trhu získal řadu ocenění, včetně toho nejvyššího ve své kategorii, a to prestižní ocenění kvality JD Power 2014 US Initial Quality StudySM (IQ). Dále získal například ocenění Severoamerické auto roku, AUTOBEST v Evropě, Auto roku v Jižní Africe a Kanadě, to vše v roce 2012.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Hyundai Lantra / Elantra

Toto je článek o modelu Hyundai Lantra / Elantra

Hyundai Elantra autem roku v USA

Ocenění Osobní automobil roku pro Severní Ameriku získal na mezinárodním autosalonu v Detroitu model Hyundai Elantra. Kategorii Dodávka roku vyhrál Range Rover Evoque od britské automobilky Land Rover.

O vítězích v každé kategorii rozhodlo zhruba 50 motoristických novinářů. V kategorii osobních automobilů se do finále probojovaly vozy Ford Focus, Hyundai Elantra a Volkswagen Passat. V kategorii d...


Články